top of page

Дослідники з Японії тепер мають доступ до найбільш точного генома гречки завдяки NRGENE

doslidnyky-z-yaponiyi-teper-mayut-dostup-do-naybilsh-tochnogo-genoma-grechky-zavdyaky-nrgene.jpg

Проект був здійснений командою дослідників на чолі з доктором Ясуо Ясуі у співпраці з GeneBay, партнером NRGene в Японії. Результати були представлені 10 липня цього року на щорічній нараді Товариства молекулярної біології та еволюції в Японії під час семінару «Ідентифікація генів на S-локусі, що контролює гетероморфну самонесумісність у гречки за допомогою генетичного та геномного аналізів».

    Світовий об’єм виробництва гречки в 2016 році склав 2,4 млн. тон, при чому лідерами стали Росія та Китай - 50% та 17%, згідно з статистичною базою Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAOSTAT).

    Гречка (Fagopyrum esculentum) не є ні зерном, ні травою. За ідентичністю використання головного продукту гречку відносять до групи зернових культур, хоч вона відрізняється від них багатьма морфологічними ознаками. "Зерно" гречки можна з'їсти як крупу. Гречана каша смачна, поживна і широко використовується як дієтичний лікувальний продукт. Гречане борошно може використовуватися в локшинах або різних інших продуктах харчування. Гречка не містить глютену і має відносно високий вміст білка, тому її популярність останнім часом зростає. Гречка може бути використана як основа для чайних та алкогольних напоїв, включаючи пиво без глютену та японський спирт. Гречка також використовується як наповнювач для ліжок та подушок для медитації.

  "Гречка має дуже високий вміст білка, що робить цей проект важливим кроком у прагненні максимально збільшити харчування для постійно зростаючої кількості населення", - сказав д-р Джил Ренен, генеральний директор компанії NRGene. "Співпраця з партнерами по всьому світу наближає нас до цієї мети".

bottom of page