top of page

Гречку хочуть зробити національним продуктом України

   Мінагрополітикам    та  сільськогосподарським  виробникам необхідно об'єднати зусилля для пошуку шляхів підвищення рентабельності виробництва гречки. Поки в останні роки спостерігається циклічність у виробництві цього продукту. Про це повідомляє прес-служба відомств.

  "Коли в Україні зменшується площа під гречку, насищенність внутрішнього ринку компенсується за рахунок зовнішніх поставок, іноді, неякісним продуктом. Тому наше завдання - підвищити      рентабельність       виробництва      цього 

унікального, за своїми властивостями, дієтичного продукту. Необхідно додатково стимулювати виробників вирощувати саме цю культуру", - підкреслив заступник міністра Віктор Шеремета.

   Він зазначив, що рентабельність вирощування гречки є циклічним процесом. Так, рентабельність у сільськогосподарських підприємствах (великих та середніх) склала в 2013 році - 1%, у 2014 році - 29,5%, у 2015 році - 100%. У 2016 році почався процес зниження рівня рентабельності. Тому зараз слід очікувати поліпшення привабливості виробництва гречки. Мінагрополитики пропрацьовують можливість надання державних дотацій аграріям у майбутньому для того, щоб такі культури як гречка і жито були привабливими для виробництва.

   Вже сьогодні для зменшення собівартості виробництва гречки для фермерів пропонується державна підтримка - компенсація 80% вартості закупівель семенів української селекції.

Також Віктор Шеремета зазначив, що потрібно стимулювати не тільки саме виробництво, а й попит на гречку.

  "Наприклад, є державні структури - установи освіти, охорони здоров'я, військові частини, де можна розповсюдити дієтичний продукт, адже мова йде про здоров'я населення", - вважає чиновник.

Джерело:

bottom of page