top of page

Італійська конференція


ЗВІТ про участь у роботі 2-го Європейського Міжнародного симпозіуму дослідників гречки, ученого секретаря Устимівської дослідної станції рослинництва Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр′єва НААН, канд. с.-г. наук Тригуба О.В.


ІІ Європейський Міжнародний симпозіум дослідників гречки (2nd Euro IBRA Symposium buckwheat: for life and sport) був організований та проведений Європейським відділенням Міжнародної асоціації дослідників гречки (IBRA), Радою з наукових досліджень в області сільського господарства і аграрного аналізу економіки (CREA) (Рим, Італія), Національним інститутом харчування (NUTRIS) (Любляна, Словенія), Словенською дослідницькою агенцією (ARRS) (Любляна, Словенія) та ін.
  • Місце та дата проведення: м. Тарвізіо (Tarvisio), Республіка Італія, 19–23 квітня 2018 року.

  • Склад учасників: в роботі симпозіуму приймали участь біля 70 науковців із 11 країн світу (Італія, Словенія, Японія, Австрія, Люксембург, Польща, Україна, Сербія, Швеція, Німеччина, Австралія).


Робочі моменти симпозіуму (спілкування в залі та виступи учасників)


Метою симпозіуму був обмін думками, проблемами та рішеннями з різних аспектів дослідження гречки звичайної (Fagopyrum esculentum Moench.) і гречки татарської (Fagopyrum tataricum Gaertn.) та впровадження результатів вивчення у життя.

Участь у симпозіумі дала змогу ознайомитися: із історією та досвідом вирощування сортів та видів гречки в різних регіонах світу (південних районах Австралії, в північних гірських та північно-східних районах Італії, центральних районах Швеції, центральних та східних районах Польщі; сортовим асортиментом та напрямками їх агротехнічного, біохімічного та ін. дослідження в Польщі, Італії та Словенії; із роботою та асортиментом продукції переробів гречки з різних країн світу та продуктами харчування із використанням зерна гречки звичайної та гречки татарської зі Словенії та Італії (Pasta Moro, Filippini, родинної фірми з понад 150 річною історією Mill Rangus), а також дослідницького центру продуктів харчування (Centre Piramida Maribor) та ін. Під час проведення симпозіуму організатори спрямовували роботу учасників на спілкування не лише у формі пленарного засідання та прослуховування доповідей, а й на особисті контакти та живе спілкування. Доповіді учасників спрямовані на представлення широкого асортименту справ, напоїв та кондитерських виробів з гречки або доповнені нею, їх корисних властивостей для життя та здоров’я людини поєднувалися із експонуванням всього асортименту продукції та їх тестуванням.


Асортимент продукції переробів гречки та продукти харчування

із використанням зерна гречки зі Словенії та Італії


Під час роботи симпозіуму був проведений виступ за темою «Формування колекції світового генофонду гречки в Україні та напрямки його використання», де висвітлено місце України в світовому виробництві гречки; надано інформацію про створену в Україні Міжнародну асоціацію наукових установ, виробників, переробників гречки та її унікальних продуктів, наведено напрямки її діяльності; викладена інформація про діяльність Національного центру генетичних ресурсів рослин України; відзначено головні напрямки діяльності наукових установ утримувачів колекції гречки в Україні, вказано на кількісний склад та генетичне і еколого-географічне різноманіття колекційного матеріалу; подана інформацію про результати вивчення колекційних зразків, тощо. В результаті обговорення доповіді та особистого спілкування із колеги з інших країн висловлено значну зацікавленість у взаємовигідній співпраці з колегами із Чехії (Crop Research Institute), Словенії (Nutrition and Public Health research group, Sovenian Academy of Sciences and Art), Італії (University of Udine, Department of Agricultural, Food, Environmental and Animal Sciences), Бельгії (Agronomy Faculty of Sciences Earth and Life Institute) (Belhium), Польщі (Institute of Soil Science and Plant Cultivation) та ін.

Учений секретар станції, канд. с.-г. наук,

старший науковий співробітник Тригуб О.В.

10.05.2018


https://www.euroibra2018.com/

Теги:

2 перегляди
bottom of page