
Гречка містить вісім необхідних організму амінокислот, завдяки чому є незамінним продуктом для тих, хто не вживає м'ясо, вживає його в мінімальних кількостях або обмежує себе тимчасово (наприклад, дотримується посту).
У 100 гр. гречки міститься близько 15% білка. Білок гречки наближається до продуктів тваринного походження і тому вважається рівноцінною заміною м'яса. При цьому засвоюється гречка набагато краще.
Після вживання гречки, рівень цукру в людському організмі підвищується плавно, а не стрибкоподібно, як після солодощів або борошняних виробів, тому гречка добре стабілізує рівень цукру і дуже корисна для діабетиків.
Вченим вдалося довести, що гречана каша, за рахунок присутності триптофану, магнію, вітамінів групи В, сприяє позбавленню від стресу і неврозу, піднімає настрій і додає енергії людині. Переробляючи в організмі амінокислоту триптофан, утворюється «гормон щастя» серотонін, що сприяє міцному емоційному здоров'ю і нічному сну.
В середині 70-х років минулого століття, коли існувала загроза ядерної війни, і в СРСР поставили задачу знайти продукти харчування, котрі можна б було споживати після радіоактивного опромінення. Українські вчені запропонували для цього гречку. Тому що вона не тільки сама не піддається радіоактивному опроміненню, але й виводить його з організму. Вона містить фолієву кислоту, яка сприяє зміцненню захисної функції організму в цілому до несприятливих факторів зовнішнього середовища.
Гречка багата вітамінами групи А, В, Е і РР. Такий набір вітамінів дозволяє організму людини працювати без збоїв. Містить макро та мікро елементи: залізо, йод, калій і кальцій, магній для нервової системи, фтор для зубів, цинк для роботи серця. Гречка швидше виводить рідину з організму і прискорює обмін речовин. В цілому гречка має в 1,5-2 рази корисних елементів більше ніж інші крупи. За це її і називають «КОРОЛЕВОЮ КРУП».
Одним з найважливіших властивостей гречаної крупи є захист від раку. Завдяки вмісту в її складі флавонідів, гречка перешкоджає зростанню пухлин.
Підвищує стійкість організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища, у тому числі радіаційного випромінювання. Фолієва кислота посилює імунітет, калій і залізо перешкоджають засвоєнню радіоактивних ізотопів.
Гречка виконує роль «сміттяра», виводить з організму токсини, холестеринові бляшки і важкі метали. Гречка ефективно запобігає утворенню піску і каменів в нирках і сприяє їх виведенню з організму.
Гречка не містить глютену. Весь світ шукає такі культури, а ми маємо і мовчички сидимо. Це наша українська кіноа. Це потрібно взяти на вістря просвітництва.
Свіжа гречка вкрай корисна при різних захворюваннях судин, ревматичних захворюваннях і артритах. Завдяки магнію знижує артеріальний тиск, нормалізує скорочувальну функцію гладкої мускулатури.
Гречка покращує кровообіг, зміцнює імунну систему, попереджає виникнення тромбозу. Рутин, яким багата крупа, володіє вираженою капиляропротектною дією. Ненасичені жири перешкоджають налипання холестеринових бляшок на стінках судин.
За рахунок присутності триптофану, магнію та вітамінів групи В, покращує психоемоційний стан та попереджає порушення сну.
Гречка містить магній, а він нормалізує нервово-м’язову активність серця та стабілізує серцевий ритм, покращує функцію міокарда, попереджає розвиток ішемічної хвороби.
Цинк, який є у складі гречки, стимулює вироблення тестостерону, що підвищує потенцію у чоловіків.
Попереджає гормональні дисфункції, поставляючи в організм есенціальні речовини.
Таніни, що містяться в гречці, надають протизапальну дію та прискорюють загоєння слизової оболонки шлунка.
Має низький глікемічний індекс, який дорівнює 40, та стабілізує концентрацію цукру в крові.
Завдяки харчовим волокнам стимулює перистальтику кишечника та позбавляє від закрепів.
За рахунок вмісту фосфору і кальцію зміцнює кісткову тканину, в тому числі зуби і нігті.
Завдяки присутності ліпотропних речовин, захищає печінку від жирової інфільтрації.
Квітуча надземна частина гречки містить:
рутин,
фагопірін,
прокатехіновую, галловую, хлорогеновую і кавову кислоти.

Насіння містить:
крохмаль,
білок,
цукор,
органічні кислоти (малеїнова, меноленовая, щавлева, яблучна і лимонна),
рибофлавін,
тіамін,
фосфор,
залізо.
За змістом лізину і метіоніну білки гречки перевершують всі круп'яні культури; для нього характерна висока засвоюваність - до 80%.
Бажано вживати саме сиру крупу, а не обсмажену або пропарену. Адже в результаті термічної обробки знищуються всі вітаміни, мінерали, все ті корисні речовини, якими так багата зелена гречана крупа.
Свіжа гречка вкрай корисна при різних захворюваннях судин, ревматичних захворюваннях і артритах. Вона покращує кровообіг, зміцнює імунну систему. Вживання зеленої гречки сприяє виведенню з організму надлишкового холестерину, а також шлаків та іонів важких металів, які ми отримуємо з дитинства разом c профілактичними щепленнями.
За всі ці якості стародавні слов'яни вважали гречану кашу їжею богатирів. І сьогодні ще розумні матусі примовляють до своїх діток – «їж гречку - тоді будеш і розумний і сильний.