top of page

Міністерство АПК підтримує введення дотації виробникам гречки


11 травня в СТОВ Перемога відбувся захід стосовно проблем вирощування гречки. Проблему висвітлював ТРК Україна.


За ініціативи Міжнародної асоціації гречки 11 травня в 2018 року в с. Малополовецьке Фастівського району Київської області відбулася нарада на тему «Стан та перспективи вирощування гречки. Made in Ukraine».

В заході прийняли участь заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, Віце-президент НААН України Академік Микола Роїк, Голова і виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Микола Малієнко та Сергій Громовий, директор департаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації Сергій Шупик, Віце-президент Спілки пасічників України Віталій Нагорнюк, Голова Об'єднання аграріїв України Анатолій Куценко, Білоцерківський та Сквирський крупозаводи, селекційна компанія «Антарія», керівники та спеціалісти с.г. підприємств Київської та інших областей, фермери, начальники структурних підрозділів департаменту, начальники структурних підрозділів агропромислового розвитку районних адміністрацій, науковці.

Відкривав нараду голова Міжнародної асоціації гречки, директор СТОВ «Перемога» Малієнко Микола Васильович, який у вступному слові привітав усіх присутніх на заході та окреслив коло проблем, з якими стикаються сільгосптоваровиробники при вирощуванні гречки, проблеми щодо зменшення посівних площ та низьких закупівельних цін.


Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета у своєму виступі висвітлив актуальні питання щодо робочих зустрічей та нарад, пов’язаних з підтримкою сільгосптоваровиробників, розповів більш детально про програму, що компенсує 80% вартості українського насіння, а також підкреслив що підвищення обізнаності аграріїв щодо надання дотацій від Уряду є частиною комплексу заходів Мінагрополітики, спрямованих на забезпечення ефективності та результативності виконання бюджетних програм. Наголосив, що в стратегію роботи міністерства на період до 2022 р внесено зобов’язання введення державної дотації виробникам гречки і жита.


Заступник Міністра Аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремет (зліва)

Віце-президент Спілки пасічників України Віталій Нагорнюк (справа)


Наступним слово взяв виконавчий директор Міжнародної Асоціації гречки Громовий Сергій, який представив презентацію на тему «Значення та місце гречки в світі і перспективи України», під час якої були приведені аналітичні викладки стосовно урожайності, імпорту та експорту гречки за попередні роки, окреслені перспективи щодо вирощування гречки у 2018 році. Наголосив на тому, що в росії передбачається різке скорочення посівних площ під гречкою, тому вирощування її в цьому році принесе прибутки виробникам. Подякував КМУ за підготовку постанови про заборону ввезення гречки з росії.

Директор департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації Сергій Шупик висвітлив інформацію щодо прогнозованих площ посіву гречки в Київській області у 2018 році, представив аналітичну довідку про спільну роботу департаменту та Мінагрополітики з питання збільшення площ посіву гречки за минулі роки, окреслив проблеми які можуть виникнути і вплинути на кількість посівних площ у 2018 році.

Директор ПСП «Глорія» (Черкаська обл..) Станіслав Козлов детально зупинився на економічній доцільності вирощування гречки на прикладі свого господарства. Головною економічною проблемою для гречки назвав постійно зростаючу орендну плату на землю.


Директор ТОВ «Білоцерківхлібопродукт» Іван Шилов сказав, що не дивлячись ні на які негаразди вони посіяли 1000 га гречки. Окреслив болючі місця галузі. Призвав уряд якомога швидше закрити кордони з Росією і Казахстаном. Підтвердив інформацію про невідповідність російської гречки ДСТУ.


Роман Волинець (МНВП «Антарія»), Микола Малієнко (СТОВ «Перемога»), Микола Роїк (НААН України) детально поділились позитивним досвідом вирощування гречки. Зупинились на технологічних елементах які дозволяють покращити виробничі показники.


Віталій Нагорнюк (Віце-президент спілки пасічників України) розповів, що бджолярі мають аналогічні проблеми що і гречкосії. Зацікавив аудиторію інформацією про те, що гречаний мед має унікальні властивості які поважають споживачі, особливо Японці.


Також в рамках заходу було заслухано ще декілька доповідей та аналітичних оглядів щодо стану та перспектив вирощування та переробки гречки, застосуванню добрив та системи захисту гречки.

Анатолій Куценко «Об'єднання аграріїв України» призвав всіх об’єднатись навколо Міжнародної асоціації гречки щодо допомоги в захисті інтересів галузі, окреслив 10 напрямків співпраці.


За підсумками робочої наради вирішено надати всебічну підтримку сільгосптоваровиробникам від органів державної влади та асоціацій в питанні щодо недопущення зменшення посівних площ гречки, захисту та підтримки українського товаровиробника.


По результатам посівної компанії домовлено провести додаткову нараду.

Теги:

0 переглядів
bottom of page