top of page

Україна не заборонятиме імпорт російської гречки - Мінагро

kak_prigotovit_grechnevuyu_muku.jpg

 Вводити ембарго на гречану крупу з Росії недоцільно через можливе зростання ціни на українському ринку, вважають в Мінагро. Дешева російська гречка переробляється в Казахстані і вже звідти надходить на український ринок, проте забороняти імпорт цієї гречки Україна не збирається.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Максима Мартинюка.

 "У Росії відбуваються процеси екстенсивного землеробства. Вони  в  Алтайському   краї  вводять в 

обіг нові площі, і, відповідно, першої культурою, яка там висівається, є гречка. І, звичайно, вона там дешева з точки зору ціни. А на півночі Казахстану, на кордоні з РФ, побудований великий завод, який цю дешеву алтайську гречку вивозить з Росії і там вже виробляє з неї крупу ", - розповів Мартинюк.

   За його словами, в Мінагро вивчили цю ситуацію і вирішили, що вводити ембарго на подібний продукт недоцільно через можливе зростання ціни на українському ринку.

  Перший заступник міністра розповів, що в Україні гречка перетворилася у нішеву культуру. Сьогодні йде нарощування посівних площ гречки тільки в сегменті органічного виробництва. А що стосується валового збору, то скорочення посівних площ обумовлено високим тогорчним урожаєм, залишки від якого до цих пір є на полицях українських магазинів.

   "До того ж агрономи використовують гречку для сівозміни, і нижче певного рівня виробництво гречки в Україні ніколи не опуститься. Так що дефіциту гречки в Україні немає", - підсумував Мартинюк.

   Раніше повідомлялося, що посіви гречки в Україні в 2019 році можуть скоротитися через інтервенції неякісної гречаної крупи з Росії.

bottom of page